Władze

Tomasz Jacek Lis – prezes zarządu, ur. 1988 w Limanowej (woj. Małopolskie). Z wykształcenia historyk i dziennikarz. Zajmuje się historią Półwyspu Bałkańskiego w XIX i XX w., a także edytorstwem źródłowym. W 2018 r. obronił z wyróżnieniem doktorat na Wydziale Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ponadto studia uzupełniał również w Chorwacji a także w Bośni i Hercegowinie.

Autor dwóch monografii, 4 edycji źródłowych i kilkudziesięciu artykułów naukowych publikowanych w USA, Chorwacji, Serbii, Bośni i Hercegowinie, a także w Czarnogórze. Uczestnik projektów i grantów naukowych. Stypendysta Polskiej Misji Historycznej w Wűrzburgu i Fundacji Lanckorońskich. Zdobywca nagrody MSWiN dla najlepszych doktorantów w 2015 r. Laureat konkursu nagrody im. Jerzego Skowronka za 2021 r. Współpracownik Instytutu Historycznego w Sarajewie. Obecnie adiunkt na Wydziale Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Publikuje popularne teksty w kilku czasopismach m.in. „Echo Limanowskie”, „Polonika”, „Sądeczanin Historia”, czy „Mówią Wieki”. Prywatnie interesuje się gotowaniem, piłką nożną, a także podróżami. Rozdarty między północą gdzie mieszka i południem gdzie pracuje.


Janusz Aleksander Wojciechowski – członek zarządu, ur. 1983 w Toruniu. Z wykształcenia i pasji jest Teologiem, jednak jego życie zawodowe związane jest z szeroko pojętą administracją publiczną. W toku pracy zawodowej pełnił funkcje starszego inspektora w Regionalnych Ośrodku Polityki Społecznej w Toruniu, Dyrektora w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy oraz Naczelnika Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu.

Na potrzeby wykonywanych zadań ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania projektami unijnymi oraz studia podyplomowe z zakresu Master of Business Administration. Angażuje się w działalność ewangelizatorską w ramach Stowarzyszenia „ProMisja” w Toruniu. Pełni też funkcję sekretarza w Ochotniczej Straży Pożarnej w Młyńcu Pierwszym jako czynny strażak.

Prywatnie szczęśliwy mąż oraz ojciec. Związany jest z Toruniem i Województwem Kujawsko-Pomorskim. Ciekawi go historia powszechna i ta związana z danym miejscem, lubi rozmawiać z drugim człowiekiem, pasjonuje go filozofia i teologia, dąży do efektywnej współpracy z innymi ludzi na rzecz budowania dobra wspólnego.


Tomasz Paweł Wiśniewski – członek zarządu, ur. w 1991 r. w Bydgoszczy. Magister politologii, absolwent Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Licencjat ukończył na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna, studia magisterskie na kierunku politologia. Jest absolwentem studiów podyplomowych Master of Business Administration w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

W czasie studiów odbywał staże w redakcjach informacyjnych, radiowych i telewizyjnych Radia Maryja i TV TRWAM, przygotowywał audycje radiowe i telewizyjne.

Od lutego 2017 r. pracuje w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy w oddziale prasowym Biura Wojewody. W styczniu 2022 r. został powołany na stanowisko Rzecznika Prasowego Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.

Jest żonaty od 2015 r. Interesuje się polityką i motoryzacją. W wolnym czasie lubi czytać książki i jeździć na rowerze.