Za nami II Kujawsko-Pomorski Kongres: „Perspektywy i nadzieje środowiska lokalnego”

17 grudnia 2023

fot. pixabay.com

II Kujawsko Pomorski Kongres: Perspektywy i nadzieje środowiska lokalnego zorganizowaliśmy w Hotelu „Filmar” w Toruniu, 7-go grudnia. W trakcie wydarzenia rozmawialiśmy o wyzwaniach jakie stoją przed środowiskiem lokalnym Torunia i regionu oraz omówiliśmy działalność Instytutu Copernicanum.

Wspólna Dyskusja o Integracji Lokalnej Społeczności

Podczas kongresu mieliśmy okazję porozmawiać o pomysłach na integrację środowiska lokalnego. Rozwijaliśmy kreatywne strategie budowania silniejszych więzi społecznych, które są kluczowe dla wzrostu i rozwoju regionu Kujawsko-Pomorskiego. Omówiliśmy także wyzwania, które pozostają przed lokalnym środowiskiem po pandemii koronawirusa. Otwarta dyskusja pozwoliła zidentyfikować obszary, które wymagają szczególnej uwagi, oraz poszukiwać innowacyjnych rozwiązań na rzecz odbudowy społeczności lokalnej.

Inspirujący Goście „Dysput Kopernikańskich”

Ważnym aspektem kongresu była prezentacja działalności Instytutu Copernicanum. Dzieliliśmy się osiągnięciami i zainicjowanymi projektami, które odzwierciedlają nasze zaangażowanie w rozwój społeczności lokalnej. Jednym z nich jest cykl spotkań pod hasłem „Dysputy Kopernikańskie”, w ramach którego gościmy cenionych ekspertów z różnych dziedzin, takich jak ekonomia, historia, politologia czy nauki o rodzinie. To nie tylko wykłady, ale także otwarte dyskusje z publicznością, które sprzyjają wymianie myśli i budowaniu społeczności.

W ostatnich miesiącach mieliśmy przyjemność gościć wybitnych prelegentów, takich jak: dziennikarze, publicyści Paweł Lisicki, Robert Tekieli, Grzegorz Górny, współtwórcy Akademii Familijnej, rodzice dziesięciorga dzieci, Anna i Janusz Wardakowie, czy ekonomista, prezes Instytutu Myśli Schumana prof. Zbigniew Krysiak. Ich inspirujące wystąpienia wzbogaciły nasze spotkania i pobudziły do refleksji.

Koncerty Patriotyczne „Pamięć i Tożsamość”

W tym roku zorganizowaliśmy dwa wyjątkowe koncerty patriotyczne ku czci Św. Jana Pawła II. Wydarzenia muzyczne pod hasłem „Pamięć i Tożsamość”, odbyły się w Lipnie i Brodnicy. Gwiazdą koncertów był Wiktor Kowalski, finalista The Voice of Poland, zwycięzca programu „Szansa na sukces” oraz zdobywca Nagrody Publiczności podczas 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenkw Opolu – Koncert Debiuty.

„Wybitni Polacy w Historii”: Edukacyjne Filmy Animowane dla Najmłodszych

Kolejnym aspektem naszej działalności jest projekt o nazwie „Wybitni Polacy w Historii”. To inicjatywa, w ramach której tworzymy krótkie filmy animowane o ważnych postaciach z historii Polski, kierowane do najmłodszych. Święty Maksymilian Kolbe, Irena Sendlerowa, Fryderyk Chopin i Tadeusz Kościuszko to bohaterowie dotychczasowych produkcji, które mają na celu nie tylko edukację, ale również inspirację młodego pokolenia.

Nie zabrakło także prezentacji przyszłych planów i projektów Instytutu Copernicanum.

Galeria Zdjęć