Robert Tekieli o zagrożeniach duchowych na TikToku i YouTube

26 listopada 2023

fot. Instytut Copernicanum

Robert Tekieli – dziennikarz, publicysta, ekspert od spraw zagrożeń duchowych był kolejnym gościem Dysput Kopernikańskich, organizowanych przez Instytut Copernicanum. Spotkaniu towarzyszyło hasło: Co wciąga nasze dzieci? – Zagrożenia duchowe na TikToku i YouTube. Wydarzenie odbyło się w budynku Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu.

Na TikToku i YouTube próbuje się wciągać dzieci w okultyzm

W swoim wystąpieniu Robert Tekieli zwrócił uwagę, że wiedza okultystyczna, która dawniej wymagała wtajemniczenia, jest obecnie powszechnie dostępna w Internecie. Przestrzegł, że w mediach społecznościowych funkcjonują konta, na których przekazuje się treści okultystyczne. Odbywa się także proceder polegający na wciągania w okultyzm najmłodszych.

Nasz mówca przytoczył przy tym historię, która dotknęła jego własnej rodziny. Moja córka klika sobie na telefonie. Po jakimś czasie przychodzi do mnie i mówi, że napisała do niej jakaś miła pani – po angielsku – i próbowała wszelkimi sposobami skłonić moja córkę do tego, żeby opowiedziała o swojej duchowości, przyjęła autorytet tej osoby i weszła w spirytyzm – powiedział Robert Tekieli.

Dodał, że w związku z tym, że w jego domu mówi się o takich sprawach, córka nie dała się zmanipulować. Wytłumaczyła tej kobiecie, że jednak nie zdobędzie autorytetu nad nią a tarot to coś złego. I w chwili gdy córka powiedziała, że się będzie modlić za tą osobę, kontakt się zerwał – dodał. Nasz mówca zwrócił przy tym uwagę, że dzieci mają do czynienia z czymś takim każdego dnia. Po wykładzie odbyła się dyskusja z publicznością.

Partnerem wydarzenia była Fundacja Hodos. Honorowy patronat nad spotkaniem objął wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Patronat medialny sprawowały: Radio Maryja, TV Trwam, TVP3 Bydgoszcz, Radio PiK oraz Nowości Dziennik Toruński.

Galeria Zdjęć