„Dysputy Kopernikańskie” z udziałem prof. Zbigniewa Krysiaka

22 stycznia 2023

fot. Facebook

Przed nami Dysputy Kopernikańskie z udziałem ekonomisty, prezesa Instytutu Myśli Schumana prof. Zbigniewa Krysiaka. Temat spotkania to: Źródła kryzysu energetycznego i inflacji na tle dążenia Niemiec do europejskiego superpaństwa. Wydarzenie organizowane przez Instytut Copernicanum, odbędzie się w piątek 27 stycznia o godzinie 17.00, w toruńskim Centrum Dialogu, przy ul. Plac Frelichowskiego 1. Po wykładzie zaplanowaliśmy dyskusję z możliwością zadawania pytań. Wstęp jest wolny. Serdecznie zapraszamy!

Prof. Zbigniew Krysiak jest profesorem finansów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Wykłada też na uczelniach w USA oraz Indiach. To autor ponad 150 publikacji oraz przeszło 100 recenzji naukowych. Zasiadał m.in. w zarządach takich instytucji jak: Bankowy Fundusz Gwarancyjny, Inteligo Bank, PKO BP czy AIG Bank Polska.

Nasz gość był ekspertem ds. ekonomicznych w Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy, w Biurze Analiz Sejmowych a także przy Komisji Europejskiej. Jest członkiem kapituł przyznających nagrody za innowacyjne projekty w różnych branżach, min. w bankowości, ubezpieczeniach i energetyce. Prof. Zbigniew Krysiak jest prelegentem na różnych krajowych i międzynarodowych konferencjach oraz komentatorem życia gospodarczego i społecznego w różnych mediach w Polsce i na świecie.

Honorowy patronat nad spotkaniem objął wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Patronat medialny sprawują: Radio Maryja i TV Trwam.